Proč mojeID?

mojeID

Internet je často kritizován za jeho anonymitu, každý si může hlasovat a psát, jak chce a co chce, a není zde ověření, zdali se jednalo o reálné lidi nebo ne. Tento problém právě řeší služba mojeID, která je provozována správcem domény .cz, sdružením NIC.CZ.

Díky službě mojeID získáte vaší internetovou ověřenou identitu, je to taková vaše "průkazka" nebo "občanka" ve virtuálním světě. Můžete se jí prokazovat na dalších webových stránkách, e-shopech nebo internetových službách. Nebudete už muset znovu a znovu vyplňovat registrační formuláře a vaše příspěvky nebo hlasy budou prokazatelně od vás. O dalších výhodách se můžete dozvědět více na stránkách služby mojeID.

Zároveň se nemusíte bát, že by vaše osobní data byla veřejně přístupná, sami si při přihlášení na každý web určíte, které data webu poskytnete (adresu, telefon, věk, atd.)

Registrací do služby mojeID získáte možnost plnohodnotně hlasovat do anket na tomto webu a jednotné přihlášení do dalších webů. Díky tomu si nemusíte pamatovat několik různých hesel pro každý web zvlášť.

Registrace a používání služby je zdarma.


Jak se zaregistrovat?

Registrace je velice snadná. Klikněte na odkaz Založit účet mojeID.

Registrace do služby mojeID
1. Přihlašovací formulář GCM

Následně se dostanete na registrační stránku mojeID.

Registrace mojeID
2. Registrační formulář služby mojeID

Po odeslání formuláře Vám přijdou kódy PIN1 (na e-mail) a PIN2 (SMS do vašeho telefonu) krátce po registraci. Tyto kódy zadejte v následujícím kroku.

Ověření registrace
3. Formulář na zadání aktivačních kódů

Po zadání PINů následuje nastavení hesla. Toto heslo budete používat pro všechny služby, které mojeID podporují. Volte proto silné heslo, inspiraci pro vytvoření hesla najdete třeba zde.

Vytvoření hesla mojeID
4. Formulář na vytvoření hesla

Po registraci se přihlaste kliknutím na odkaz Přihlásit přes mojeID. Nyní máte účet s ověřeným e-mailem a telefonním číslem.

Zároveň je Vám odeslán dopis na adresu, kterou jste zadali při registraci. Obsah dopisu je následující:

Dopis ověření adresy MojeID
5. Dopis k plné aktivaci účtu u služby mojeID

PIN3 z tohoto dopisu zadejte do nastavení vašeho mojeID účtu.